5 pravd o haterech

22. června 2012 v 14:36 |  Raego
Každý znás se setkal s člověkem, který si liboval v ponižování ostatních. O to horší to mají slavné osobnosti. Jak říkává moje maminka, sláva se neodpouší, takže tu vždycky bude spousta lidí, kteří tě budou chtít srazit zpátky na zem.
Proto Ray sepsal 5 pravd o haterech, který si i tady můžete přečíst...


Znáte to sami. Někdo vám na internetu složí nenávistnej komentář za novou profilovku nebo vás prostě urazí veřejně v buse za váš novej účes.Člověk si to často veme osobně a téměř by v hlavě hledal, kde udělal chybu.

Začne koloběh kdy se obviňujete, obhajujete ptá se okolí na názor a začínáte o sobě pochybovat. Chyba ale nemusí bejt vždy na vaší straně. Poznejme tedy kdo se schovává za maskou rozvraceče nálad ...

FAKT
Pokud jste člověku neukradli peněženku, nepřejeli zlým úmyslem domácí zvířátko nebo jste ho nepomluvili za účelem očernit a jediným vaších hříchem je , že jste sami sebou ...setkáváte se s člověkem, který je psychicky narušený a zaslouží si více než zpětný úder velkou dávku lítosti a pochopení.1) Hater je člověk s nízkou sebeúctou a viní cizí za své problémy

Hater vás většinou nezná úplně. Proto svou činnost vyvíjí, protože ví, že následky z jeho činů budou minimální. Jde o tvz. sniperský efekt - verbální útok ze zálohy.

Má totiž tendenci svalovat a ventilovat své neúspěchy na vaší stranu, protože nevěří, že by on sám mohl nečeho takového dosáhnout. Neváží si sám sebe a proto tráví čas otravováním života ostatních. V psychologi se toto nazývá odborně neurozou, slangově jde o hru na oběť.

Rozumný a vyrovnaný člověk na svých schopnostech pracuje a učí se od úspěšných lidí, aby je předehnal a inspiroval ke zlepšení.

2) Haterství je návykové

Jste tím, co opakovaně děláme. Člověk který negativně pohlíží na úspěšné lidi, sám úspěšný nechce být. Staví svůj životní styl na negativismu a v něm si nachází uspokojení. Hledá nové oběti.
Pro ukázku:
tráví průměrně 1 hodinu denně ( v rozsekaných intervalech) myšlenkami, komentáři nebo rozpravou o tom jak jsou druzí špatní. To se zacykluje na 7 hodin týdně. Pro názornější ukázku, ten kdo trénuje cizí jazyk 1x hodinu denně ho ovládne do dvou let plynule. :) Vtipné, že ?


3) Hate přináší jedovaté ovoce

Kdo hatuje - většinou mívá pocit, že jeho vyjádřený názor sesbírá další podporu a lidé ho uznají za to, že to řekl právě on veřejně nahlas. Hater tak mívá pocit, že získává zaslouženou pozornost.Tomuto druhu pozornosti se odborně říká "Konformita". Jde o spojení lidí za cílem destrukce určitého objektu a né sounáležitosti a pocitu radosti toho, že jsou spolu. Tato společenství už v historii selhali mnohokrát. Ve chvíli kdy příjdou o nepřítele, příjdou o důvod proč se spojovat. Hater tedy většinou hledá nové oběti. Je nemocný a nevyrovnaný.

4) Hate je psychická porucha planoucí z komplexů v dětství

Hating je vlastně určitý druh poruchy osobnosti. Hater si vybírá svou oběť protože reprezentuje určitou vlastnost, výraz, symbol nebo znak nečeho, co v minulosti snížilo na hodnotě hatera samotného. Pokud Hater chtěl být hokejistou a nestalo se tak, jelikož mu to okolí nebo podmínky nedovolili, bude vás vinit a pošpinovat pokud se jím stanete.

Většina komplexů plane z dětství a z pocitu, že hater byl nedostatečný svému okolí. Těžko se vyrovnává s faktem, že někdo kdo vyčnívá nemá stejný problém. Ale buďte v klidu, hate není nikdy osobní.

5) Hater chce svět jako divadlo, kde režíruje

Takový člověk chce, abyste se chovali jako byste žili v jeho světě. Má touhu ovládat dění a mít i pod kontrolou to jak se vyjadřujete. Tím naprosto ignoruje vaše první posvátné právo žít podle svého uvážení a být skutečným sám sebou, pokud tím nikomu neubližujete. Žij a nech žít. To jsou počáteční symboly demokracie. Chce vás vlákat do hry, kdy budete loutkou v jeho divadle.

V podstatě jde o neúspěšného člověka se sobeckými sklony k negativnímu jednání.


Jak s haterem jednat ?

Nejlepší je hatera ignorovat, jelikož jediné co hledá je pozornost, aby na chvíli získal pocit tak dychtěné vyjímečnosti. Jedná se o člověka s lehkou osobnostní poruchou a nedostatkem sebeúcty a víry ve své schopnosti. Pokud jste tedy vyrovnaní a máte pocit, že jste opravdu okolí nic neudělali - nechte to plavat. Hater má totiž pocit, že vy si něco nezasloužíte a on ano.

Každý z nás je určitým typem hatera i já jím jsem a býval jsem velkým. Věkem se člověk otupí, zocelí a otevře oči, aby pochopil, že né vždy musí naslouchat svým myšlenkám a domněnkám a né vždy to co mu říká hlava musí vzít za své. Hlava totiž občas může fungovat pouze jako radar, ale to co se rozhodneme udělat je věc pouze naší. A to jaká činíme rozhodnutí, to nás dělá skutečnými lidmi.

by Raego Kšandykid

Můj názor:
Ray má pravdu. Jestliže se chceme tohoto druhu lidí zbavit, záleží to jen na nás. Stačí pouhá ignorace a dotyčnou osobu to hodně rychle přestane bavit a najde si někoho jiného.
I když jsem na Raega dost změnila názor a jako člověk se mi přestává líbit, je vidět, že ví o čem mluví/píše. Tak snad mu aspoň toto zůstane. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 22. června 2012 v 17:58 | Reagovat

No, rozmysli si, aké dávaš mená.

2 Terrie :) Terrie :) | Web | 22. června 2012 v 19:42 | Reagovat

Super článek ... :)

3 colorka-blog colorka-blog | 23. června 2012 v 12:09 | Reagovat

http://colorka-blog.blog.cz/ ahoj,navštívíš muj blog?:)A ještě dotaz,jestli bych mohla být affs a ty moje:)diky

4 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 24. června 2012 v 20:40 | Reagovat

Nechaj to tak.

5 Nika Nika | Web | 25. června 2012 v 18:26 | Reagovat

hezký..moc hezký článek :)

6 Madlenka Madlenka | E-mail | Web | 26. června 2012 v 20:03 | Reagovat

To má něco do sebe :)

7 MiSs Cute MiSs Cute | 30. června 2012 v 12:39 | Reagovat

Hezky napsané! :) Já osoboně Miluju Hatery nechci znít namyšleně,ale díky nim vím,že jsem prostě skvělá.Kdybych nebyla nevšímali by si mě ;) Vím,že je to jenom závist a myslím si,že i Rey si to uvědomuje.Tihle lidi nemají nic jiného na práci než na tobě za každou cenu najít chybu a pokud máš něco skvělého pomlvuit to! ;) Zkazit ti radost.Dřív mě to ubíjelo,ale ted? Jsem za to ráda. Vždycky když slyším ty hnusný pomluvy jak mám hrozný šaty atd řikám si jenom například "Jo hold holka nemůžu že tobě by nebyly,když jsi tak rpostorná" atd ... :D vím že s ejim líbí,ale nemůžou je mít at už je omezení jakékoli :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama